« Srpanj 2017 »

Ukupno: 200480

HIPPO Global Competition
Autor: Mirjana Troskot, 5. 4. 2017.

Početkom ove kalendarske godine, naša škola je imenovana jednim od ispitnih centara HIPPO Global Competition u 2017. godini. Time smo se pridružili školama koje svojim učenicima pružaju mogućnost sudjelovanja u ovom natjecanju čiji je cilj poticanje učenja engleskog jezika i međukulturne komunikacije i suradnje. Ovo je prva godina u kojoj su prijave bile otvorene školama u svim zemljama svijeta, pa su se uz učenike iz ranije navedenih zemalja (Hrvatsku, Bosnu i Hercegovinu, Bugarsku, Italiju, Makedoniju, Crnu Goru, Srbiju i Sloveniju) natjecanju pridružili učenici iz Kine, Mongolije, Albanije, Rumunjske, Angole, Malezije, Brazila, Južnoafričke Republike, Mađarske, Rusije, Ukrajine i Latvije.

Prvi krug natjecanja održan je 4.ožujka 2017. godine i u njemu je sudjelovalo 13 naših učenika. Ukupno je u Hrvatskoj bilo prijavljeno 1930 sudionika. Svi naši učenici postigli su visok broj bodova potvrdivši time kvalitetu našeg rada i pristupa učenju i poučavanju. Posebno smo ponosni na R.G., učenika 6.b razreda, koji se plasirao u državni polu-finalni krug koji je održan u subotu 1.4.2017. godine u Prvoj sušačkoj hrvatskoj gimnaziji u Rijeci. Broj plasiranih učenika na državno polufinale u HIPPO 2 kategoriji je 71, a svi oni su svoje testove iz preliminarnog kruga riješili bez greške.

Čestitamo svim našim učenicima na lijepim rezultatima i veselimo se rezultatima polufinala!