« Srpanj 2017 »

Ukupno: 200469

DRŽAVNA SMOTRA PROJEKATA IZ PODRUČJA GRAĐANSKOGA ODGOJA I OBRAZOVANJA
Autor: Mirjana Troskot, 22. 5. 2017.

Zeleni prosvijećeni umovi

U Zagrebu se 20. svibnja 2017. godine održala državna Smotra projekata iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja na kojoj su sa svojim projektom Zeleni prosvijećeni umovi sudjelovali i učenici naše škole.

Ukrcali smo se u autobus ispred škole i u 5.50 sati krenuli prema Zagrebu. Kućama smo se vratili oko 18.30  sati.

Učenici 7.r. F. Š., M. G. i N. Ž. te S. D., učenica 6. r., ove su godine sudjelovali u Projektu građanin, projektu iz područja Građanskoga odgoja i obrazovanja. U dogovoru sa svojom učiteljicom Ingrid Šlosar odabrali su predmet svoga istraživanja: čistoća školskoga dvorišta.  Nakon uspješnoga predstavljanja projekta na županijskoj Smotri, pozvani su i na državnu.

Smotra projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo održana je u dvjema gimnazijama na Gornjem gradu: Gornjogradskoj gimnaziji i Gimnaziji Tituša Brezovačkoga. Povjerenstvo za našu ekipu ocijenilo nas je ocjenom izvrstan - pohvalilo je izbor teme i obradu, poznavanje problematike, izgled plakata, siguran govor i nastup.

Nakon uspješnoga predstavljanja projekta učenici su se u pratnji učiteljice zabavili u  Muzeju iluzija, a razgledali su i Arheološki muzej.

Proveli su ugodan dan u Zagrebu.

Više slika pogledajte u fotogaleriji!