Korisnik:
Lozinka:

E-USMJERAVANJE

Približavanjem kraja nastavne godine učenici osmog razreda sve intenzivnije razmišljaju o svojoj budućnosti – odabiru zanimanja i srednjoškolskih  programa. U suradnji s Odsjekom za profesionalno usmjeravanje  Zavoda za zapošljavanje za naše je osmaše organizirano predavanje   Profesionalno  usmjeravanje  učenika završnih razreda osnovnih škola uz prezentaciju HZZ-ovog novog portala e-Usmjeravanje. Temu je 12. travnja 2017. tijekom Sata razrednika  realiziralaArna Agbaba, prof. Upitnik izbora i kompetencija pod nazivom Moj izbor razvijen je u sklopu projekta HZZ financiranog sredstvima EU; upitnik, za čije je ispunjavanje dovoljno dvadesetak minuta,  sadrži 47 pitanja o interesima i sklonostima te 47 pitanja o vještinama, znanjima i sposobnostima; računalo na osnovi analize odgovora predloži nekoliko zanimanja koja bi kandidatu odgovovarala, a klikom miša na određeno zanimanje može se pročitati njegov opis i poželjne osobine. Vjerujemo da su ove nove mogućnosti dobra motivacija roditeljima da zajedno s djetetom istraže programe odnosno zanimanja koja najviše odgovaraju njihovim željama, sklonostima i potrebama.

objavio: Mirjana Troskot   datum: 12. 4. 2017.

Vijesti s portala za škole

« Siječanj 2018 »